O nás

Na deseti školách v České republice se učitelé i žáci učili ovládat techniky, jak pomoci lidem v konfliktu ke vzájemně přijatelné dohodě. Protože mediace dosud není běžnou součástí  české školní kultury, probíhal zde v období 8/2016 a 4/2017 pilotní projekt Agentury pro sociální začleňování při Úřadu vlády ČR, který si kladl za cíl zjistit, za jakých podmínek a v jaké podobě může mediace a peer-mediace v českých školách fungovat.

V současné době (od 5/2017) pokračuje na pěti zapojených školách ve Šluknovském výběžku spolupráce formou intervizních skupin, kde společně sdílíme, jak se mediaci na školách daří, pracujeme na plánech dalšího rozvoje,  vymýšlíme akce pro žáky - stávající peer-mediátory i nováčky, snažíme se trvale ukotvit využívání mediace a peer-mediace do běžného školního režimu, monitorujeme, vyhodnocujeme, identifikujeme rizika..., děláme toho mnohem víc, ale zejména sníme o tom, jak mediací zahltíme další a další školy. 

Z poznatků získaných během pilotní fáze a z následné průběžné supervize a evaluace na školách vytváříme program, který budeme v letech 2019-2023 s plánovanou podporou EHP/Norských fondů uvádět do života více než 50 škol v dalších krajích v České republice. 

Na tomto webu přinášíme zprávy ze zapojených pilotních škol, novinky z oblasti školní mediace v České republice i informace o plánovaných akcích.

Máte-li zkušenost, zprávu či praxi s mediací v českém školním prostředí, napište nám, ať o sobě víme, kontakt zde.