Aktuality

Ministr Pelikán navštívil naše školy a vyjádřil školní mediaci podporu

01. Leden 2018

S ministrem spravedlnosti Robertem Pelikánem jsme v pátek 5.1.2018 navštívili školy ve Šluknovském výběžku, zapojené do našeho programu Mediace ve škole. Návštěvy se účastnila také eurokomisařka Věra Jourová. „Je to výborný projekt a myslím, že pomáhá zlepšit atmosféru", neskrýval nadšení ministr.

Peer-mediační dvoudenní trénink v Jiřetíně pod Jedlovou

12. Prosinec 2017

Máme za sebou dvoudenní výjezd s našimi pee/mediátory ze Šluknovského výběžku, tedy 44 žáků + 10 učitelů-mediátorů = velká akce :). Byly to báječné dva dny plné tréninku, sdílení, společného učení. Díky moc všem peerům za aktivní zapojení a díky i všem učitelům-mediátorům, kteří jsou pro peery velkou oporou. A jak jsme se měli a jak to zhodnotili sami peeři?

 

Rodičovská kavárna na ZŠ U Nemocnice

11. Listopad 2017

Medizpravodajky Verči (= dvě peer mediátorky se shodným jménem Veronika na ZŠ U Nemocnice v Rumburku :) nás informují o Rodičovské kavárně, kterou ve škole peer mediátoři připravili. Kavárnou chtěli oživit povědomí o školních mediačních aktivitách a podělit se s rodiči o vše, co se díky mediaci ve škole daří.

Dnes má svátek mediace

10. Říjen 2017

Vždy třetí čtvrtek v měsíci říjnu připadá na svátek mediace. A právě u této příležitosti se ve Varšavě konala mezinárodní konference Legal education of school children and mediation at school – in light of theory and practice.

ZŠ U Nemocnice v Rumburku: Mediace včera, dnes a zítra

10. Říjen 2017

S čím jdou peer mediátoři ZŠ U Nemocnice do nového školního roku? Jak vidí zpětně svou účast ve výcviku a rozhodnutí stát se peer mediátorem? Na co se těší a jaké mají plány?

Společné snídaně mediátorů v ZŠ Jiříkov

09. Září 2017

Září – mediátorům se daří (voda na čaj už se vaří)! V ZŠ Jiříkov se mediátoři setkávají u snídaně :) Protože sedmá hodina ranní je čas, kdy se mohou sejít úplně všichni, zpestřují si ranní vstávání dobrou snídaní. 

Rok mediace v mém životě: peer mediátoři Gymnázia Varnsdorf

11. Listopad 2017

Je to přesně rok od chvíle, kdy studenti Gymnázia Varnsdorf vstoupili do peer-mediačního výcviku a kdy se celá škola rozhodla zařadit mediaci do svého života. Jak studenti - peermediátoři dnes, po roce, vidí své rozhodnutí stát se peer mediátorem, a jak hodnotí své působení coby peer-mediátorů ve své škole?  

Mediační dílny v ZŠ U Nemocnice v Rumburku

10. Říjen 2017

V ZŠ U Nemonice v Rumburku se peer mediátoři pravidelně scházejí co 14 dní. Z každé mediační dílny zaznamenavájí MediZpravodajky Verči (peer mediátorky Verča a Verča :) krátké informace o jejich průběhu. Do půlky října proběhly celkem 3 mediační dílny, na kterých peer mediátoři mj. připravují i rodičovskou kavárku. Děkujeme MediZpravodajkám Verče a Verče a těšíme se na další zpravodajství ze školy :)

ZŠ Krásná Lípa: peer mediátoři v novém školním roce

10. Říjen 2017

Náš mediátorský tým se začal scházet hned po prázdninách. Zatím jsme měli jednu pracovní schůzku před vyučováním a jednu schůzku odpolední.

 

Mediace na gymplu včera a dnes: pohledem učitele-mediátora Gymnázia Varnsdorf

09. Září 2017

Mediace ve škole měla v následujících několika měsících změnit klima všech do projektu zapojených škol. V ten moment ještě nikdo z nás netušil, že již nic nebude, jak bývalo, a že umění mediace velmi pravděpodobně výrazně změní komunikaci a řešení problémů na mnoha školách v republice.